02/2021 Victoria Częstochowa – Grom Miedźno 15.08.2020

Drugą część częstochowskiej pielgrzymki piłkarskiej chciałbym zacząć od posypania głowy popiołem. Plan, o którym wspominałem, był jasny – pierwsza połowa na Stradomiu, druga na Victorii, czas operacyjny na transfer międzystadionowy według map Googla wynosił 11 minut. Przerwa w meczu trwa – jak wiadomo – 15, więc wszystko wydawało się dogranie idealnie – obejrzę drugą połowę meczu częstochowskiej Victorii w całości.

Tak jednak się nie stało. Dojechałem na obiekty Victorii, swoją drogą położone w mało ciekawej okolicy a tam… jedno wielkie nic. Ani kawałka śladu rozgrywek piłkarskich, totalna, przeszywająca cisza, a więc telefon w dłoń. Jak się okazało, Victoria rozgrywa domowe mecze na bocznym boisku Rakowa, kompletnie nie wpadłem żeby sprawdzić tego typu informacje, futbolnięty research zawiódł na całej linii. A przy okazji jestem ciekaw, czy to przeprowadzka na stałe, czy chwilowe wizyty “w gościach”.

Faktem jest natomiast to, że straciłem kilkanaście minut na kolejny transfer Futbolniętowozem i jeszcze kilka następnych chwil – już na miejscu – żeby zlokalizować, jak na wspomniane boczne boisko dotrzeć.

Sumując powyższe – widowiska sportowego z udziałem Victorii Częstochowa i Gromu Miedźno uświadczyłem jedynie na przestrzeni ostatnich trzydziestu minut. Nie przeszkodziło to jednak w byciu świadkiem trzech ostatnich goli dla gospodarzy, którzy punktowali rywala niczym Monachijczycy Katalończyków w rozgrywanym dzień wcześniej spotkaniu Ligi Mistrzów. Jak na A-klasowe granie całkiem przyjemnie oglądało się zawody, szczególnie w wykonaniu pikarzy w zielonych strojach, którzy po rozgromieniu Gromu (nazwa rywala brzmi jak wyzwanie) 6:0 rozsiedli się w fotelu lidera i z góry patrzą na kolejnych ligowych rywali.

Frekwencja na “trybunie” na poziomie 50-60 osób, o dopingu i dodatkowych atrakcjach niestety trzeba zapomnieć i wielce żałuję, że Victoria nie gra na pierwotnym stadionie, choć nie znam powodów takiego stanu rzeczy więc nie będę tego oceniał. Jedyne, czym mogłem się nacieszyć to całkiem przyjemnym, w tym przypadku półgodzinnym widowiskiem piłkarskim… I na tym musimy zakończyć przygodę z blisko stuletnim częstochowskim klubem. Veni, vidi, tyle.

Data i miejsce: 15.08.2020, Częstochowa
Mecz: Victoria Częstochowa – Grom Miedźno
Rozgrywki: śląska klasa A, grupa Częstochowa I
Widzów: ~50-60 (gości: a bo to wiadomo)
Pirotechnika: a w życiu
Doping: niet
Piwo: żadnego wodopoju w bezpośredniej okolicy
Catering: stołówki też
Pamiątki: ni widu, ni słychu
Bilet: brak
Subiektywna ocena: 2/10

4 odpowiedzi do “02/2021 Victoria Częstochowa – Grom Miedźno 15.08.2020”

  1. Na boisku Victorii trwa remont nawierzchni , boisko było przesuwane. Odnośnie kibiców na Raków obowiązują obostrzenia z wiązane z COVID oraz budowa stadionów do ostatniej chwili nie wiadomo było czy w ogóle będzie mógł ktokolwiek z kibiców wejść. Zapraszam na Krakowską od wrześniowych meczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *